Psychoterapia i rozwój

Pomoc

Jak pomagamy?

Szanowni Państwo,

Chcemy podziękować Państwu za zaufanie i gotowość powierzenia nam Waszych kłopotów.

Dla ułatwienia wzajemnej współpracy pragniemy przekazać na początku kilka informacji, dotyczących naszej praktyki i sposobu pracy.
Centrum Terapii Krótkoterminowej jest prywatnym ośrodkiem terapeutycznym, oferującym swoją pomoc od 1996 roku.

Osoby, które do nas trafiają są zwykle kierowane przez innych, którym pomagaliśmy i którzy uznali nas za wiarygodnych. Taka rekomendacja cieszy nas najbardziej.

Spotkania psychoterapeutyczne w naszym ośrodku trwają zwykle do 1 godziny. Przedłużenie tego czasu, jak i umówienie się na dłuższe spotkanie jest oczywiście możliwe – wymaga jednak obopólnej zgody Państwa i terapeuty prowadzącego. Wiąże się także z większą opłatą.

Naszą zasadą jest także rezerwowanie terminu tylko na jedno spotkanie naprzód – nie zakładamy nigdy, ile czasu będzie potrzeba dla znalezienia rozwiązania Państwa problemów.

W trakcie spotkań staramy się poznać Państwa bliżej, pytając o Wasz punkt widzenia.

W trakcie spotkań staramy się poznać Państwa bliżej, pytając o Wasz punkt widzenia. Nie oczekujemy jednak, że wprowadzicie nas
we wszystkie szczegóły – decyzja o tym, co usłyszymy pozostaje w Waszych rękach. Jeśli nie będziecie chcieli odpowiadać na jakieś pytanie – powiedzcie nam o tym, aby pozwolić nam nie dopytywać więcej.

Wszystko, co nam przekażecie objęte jest dyskrecją, poza sytuacjami, w których przepisy prawa nakładają na nas obowiązek ujawnienia naszej wiedzy.

Nasza metoda pracy – podejście skoncentrowane na rozwiązaniu – wymaga od nas uważnego słuchania i zastanawiania się nad tym,
co nam Państwo powiecie. Dlatego w końcowej części spotkania robimy zwykle przerwę, dla przemyślenia i podsumowania tego,
co usłyszeliśmy. Nasze wnioski przekazujemy na koniec, dołączając do nich zwykle jakieś sugestie lub zalecenia.

Naszym celem jest pomóc Państwu tak szybko i skutecznie, jak to możliwe.

UWAGA! Płatność na miejscu tylko gotówką.

 

Przewiń do góry