Psychoterapia
i szkolenia

Metoda psychoterapii skoncentrowanej na rozwiązaniu.

Aktualności

02.01.2024

W związku z nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia psychicznego wchodzącej w życie z dniem 01.01.2024 r. oferujemy NOWE TERMINY rekrutacji do Studium Profesjonalnej psychoterapii na starych zasadach.

20.12.2023

18.12.2023

Mamy nowych 14 Ambasadorów metod „Dam Radę!” oraz „Jestem z Ciebie dumny!”, którzy promują programy Kids Skills w obszarze edukacji. Gratulujemy! 😄

30.10.2023

Wspieramy inicjatywę Fundacji Ulica!

Jako Polski Instytut Kids Skills obejmujemy patronat merytoryczny nad konferencją w dniach 4 i 5 grudnia 2023 r. z dr Benem Furmanem, propagującą programy DAM RADĘ i JESTEM Z CIEBIE DUMNY jako najlepszą profilaktykę.

 

21.12.2023

AKTUALIZACJA
Książka pojawi się w sprzedaży od 03.01.2024

01.01.2023

Miło nam powiadomić, że dzięki naszej pracy i wsparciu finansowemu PTPSR ukazało się już w sprzedaży polskie tłumaczenie Założeń teoretycznych Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniu – publikacji opracowanej przez Zespół Zadaniowy EBTA, złożony z wybitnych praktyków i teoretyków naszej metody pracy.

Książka dostępna jest w sprzedaży wysyłkowej od wydawcy niemieckiego, a już wkrótce – pierwsze 30 egzemplarzy będzie dostępne w sprzedaży w Centrum Terapii Krótkoterminowej w Łodzi – także przez sklep internetowy!

Zapraszamy!!

10.10.2022

Kids’ Skills

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z najnowszym artykułem autorstwa Bena Furmana, który został przetłumaczony przez nas w celu przekazania Państwu niezbędnej dawki wiedzy dotyczącej pracy z dziećmi.

Centrum Terapii 
Krótkoterminowej w Łodzi

Ośrodek psychoterapii i szkoleń założony w 1996 roku.

Naszą pracę opieramy na założeniach i praktyce metody psychoterapii skoncentrowanej na rozwiązaniu.
Uczyliśmy się tego sposobu pracy bezpośrednio od jego twórców: Insoo Kim Berg i Steve de Shazera.
Przenieśliśmy tę metodę do Polski w 1990 roku, szkoląc, prowadząc prezentacje, warsztaty i seminaria, a od 1998 roku systematycznie realizując wystandaryzowany program szkoleniowy „Szkoła ABC Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniu”.

Centrum Terapii Krótkoterminowej jest członkiem European Brief Therapy Association, Polskiej Federacji Psychoterapii, a także Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu.

Zapisz się na terapię

Zmień swoje życie już dziś

Terapia jest dla Ciebie jeśli:

szkolenia sfbt

Szkolenie ABC
Terapii Krótkoterminowej
Skoncentrowanej na Rozwiązaniu

Metody SFBT nauczyliśmy się już w latach 90., bezpośrednio od jej twórców i sprowadziliśmy ją do Polski. Od tego czasu doskonalimy ją w naszej pracy terapeutycznej, a także poprzez wymianę doświadczeń z wybitnymi specjalistami z Europy, Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Szkolenie Praktyk SFBT/TSR

Pierwszy etap podnoszenia kwalifikacji zawodowych, wprowadzający w praktyczną znajomość metody Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniu SFBT/TSR – Solution Focused Brief Therapy.

Szkolenie Terapeuta SFBT/TSR

Kolejny etap podnoszenia kwalifikacji zawodowych, zgodnie z naszą ideą systemu małych kroków w karierze. Praktyczne warsztaty uczące stosowania modelu SFBT w pracy terapeutycznej z różnymi grupami klientów i radzenia sobie z „trudnymi przypadkami”.


szkoła psychoterapii

Studium Profesjonalnej Psychoterapii

Studium Profesjonalnej Psychoterapii posiada status 4-letniej szkoły psychoterapii, zgodnie z wymaganiami Polskiej Rady Psychoterapii i NFZ.


Szkolenie jest prowadzone przez zespół szkoleniowy Centrum Terapii Krótkoterminowej oraz doświadczonych psychoterapeutów i superwizorów European Brief Therapy Association EBTA.

Zawiera 1400 godzin zajęć w okresie minimum 4,5 lat, w tym:

  • 150 godzin superwizji,
  • 150 godzin zajęć treningowych,
  • 100 godzin terapii własnej oraz zajęcia seminaryjno-warsztatowe

Praca w kilkuosobowych podgrupach i indywidualna na tle grupy, w oparciu o metody prezentowane przez trenerów prowadzących szkolenie.

kids' skills

Metody "Damy Radę!" oraz "Jestem z Ciebie dumny!"

Programy opracowane przez dr. Bena Furmana z Helsinki Brief Therapy Institute. Szkolenie prowadzone przez Ambasadorów obydwu programów, trenerów Centrum Terapii Krótkoterminowej.

„Dam Radę!” to metoda oparta na współpracy dziecka i dorosłego, który pomaga mu przezwyciężyć problemy emocjonalne i behawioralne.

„Jestem z Ciebie dumny!” jest metodą szkolenia rodziców w postępowaniu z dziećmi, opartą na docenianiu ich mocnych stron i osiągnięć przejawianych w drodze do realizacji celów związanych ze zmianą zachowania i przeżywania emocji w relacjach z innymi dziećmi, nauczycielami, rodzicami i opiekunami.

dowiedz się więcej

Blog

Zobacz najnowsze wpisy na naszym blogu

Przewiń do góry