Szkolenia

Szkolenie ABC Terapii Krótkoterminowej BSFT

Szkolenie ABC Terapii Krótkoterminowej BSFT przygotowuje do pomagania w oparciu o metodę BSFT. Szkolenie składa się z trzech odrębnych modułów o różnym poziomie zaawansowania: Poziom A, Poziom B, Poziom C Studium Profesjonalnej Psychoterapii. Oferujemy możliwość nauki na wybranym poziomie.

Programy do pracy z dziećmi

Szkolenie przygotowuje do pomagania dzieciom i ich opiekunom. Szkolenie integruje integruje dwa programy opracowane przez dr. Bena Furmana z Helsinki Brief Therapy Institute („Dam Radę” oraz „Jestem z Ciebie Dumny”).

Superwizje

Oferujemy superwizje konsultacyjne i szkoleniowe. Superwizje prowadzone są przez superwizorów Centrum Terapii Krótkoterminowej oraz doświadczonych psychoterapeutów i superwizorów zrzeszonych w European Brief Therapy Association (EBTA).

Szkolenia w zakresie umiejętności miękkich i budowania zespołu

Na zamówienia zespołów terapeutycznych (służba zdrowia, oświata, pomoc społeczna, sądownictwo) i pracowniczych w biznesie oferujemy szkolenia w zakresie umiejętności miękkich i budowania zespołu.

Nasze szkolenia

Od 20 lat w Centrum Terapii Krótkoterminowej w Łodzi prowadzimy systematyczne szkolenia w metodzie Skoncentrowanej na Rozwiązaniu BSFT. W naszej ofercie znajdują się szkolenia dla profesjonalistów zajmujących się pomaganiem, psychoterapeutów, szkolenia do pracy z dziećmi, a także superwizje i szkolenia w zakresie umiejętności miękkich i budowania zespołu.


Nasz system szkoleń jest rekomendowany przez International Alliance of Solution-Focused Training Institutes (IASTI), które zrzesza najwybitniejsze instytuty szkoleniowe w zakresie metody BSFT, a także przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu, Canadian Council for Professional Certification, Korzybski Institute International, Łódzkie Kuratorium Oświaty oraz Urząd Pracy.

Najbliższe szkolenia

Październik 2020

pon wt śr czw pt sob nie
1
2
3
 • Superwizja dla certyfikowanych - I grupa
4
5
6
7
8
9
10
 • Superwizja dla certyfikowanych - II grupa
11
12
13
14
15
16
 • Warsztat B - Młodzież z problemami uzależnień - L. Lamberts
17
 • Warsztat B - Młodzież z problemami uzależnień - L. Lamberts
18
19
20
21
22
23
 • Edycja gdańska - II zjazd - Poziom A Terapii Krótkoterminowej
24
 • Edycja gdańska - II zjazd - Poziom A Terapii Krótkoterminowej
25
26
27
28
29
 • Szkolenie "Dam radę!" i "Jestem z Ciebie dumny!"
30
 • Szkolenie "Dam radę!" i "Jestem z Ciebie dumny!"
31
 • Szkolenie "Dam radę!" i "Jestem z Ciebie dumny!"

Zespół szkoleniowy

Nasi trenerzy są wybitnymi praktykami, którzy szkoląc przekazują swoje doświadczenia i warsztat wypracowany w codziennej pracy terapeutycznej. Jesteśmy certyfikowani przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu (PTPSR), European Association of Psychotherapy (EAP), International Alliance of Solution-Focused Training Institutes (IASTI), Korzybski Institute International, Helsinki Brief Therapy Institute, Polskie Towarzystwo Psychologiczne (PTP), Instytut Psychologii Zdrowia PTP. Ponadto ściśle współpracujemy ze specjalistami z Europy i Stanów Zjednoczonych, którzy prowadzą szkolenia zaawansowane.
Jacek Lelonkiewicz
Doświadczony praktyk psychoterapii, trener i szkoleniowiec.
Jacek Lelonkiewicz
Doświadczony praktyk psychoterapii, trener i szkoleniowiec.

Doświadczony praktyk psychoterapii, trener i szkoleniowiec. Certyfikowany przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu (PTPSR), Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA), European Association of Psychotherapy (EAP), International Alliance of Solution-Focused Training Institutes (IASTI), Korzybski Institute International oraz Helsinki Brief Therapy Institute.

Certyfikowany psychoterapeuta i superwizor psychoterapii (Polskie Towarzystwo Psychoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu i Polska Federacja Psychoterapii), superwizor Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniu BSFT (Polskie Towarzystwo Psychoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu i Korzybski Institute International).
Od 1986 aktywny jako szkoleniowiec – prowadzi szkolenia i superwizje w psychoterapii oraz coaching, treningi i warsztaty szkoleniowe w zakresie umiejętności miękkich dla biznesu. Od 1990 roku w swojej praktyce stosuje metodę Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu BSFT.

Swoje umiejętności zdobywał pod okiem twórców metody BSFT w Brief Family Therapy Center w Milwaukee, USA oraz liderów tego podejścia zrzeszonych w European Brief Thrapy Association. Jego zainteresowanie metodą BSFT zaowocowało wieloma prezentacjami, szkoleniami i warsztatami, w trakcie których popularyzował tę metodę w Polsce i za granicą. Wykształcił wielu polskich praktyków i trenerów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu BSFT.

Wieloletni członek – a obecnie Prezydent – European Brief Therapy Association (EBTA), członek założyciel i Prezes Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu (PTPSR), European Association for Psychotherapy (EAP), International Alliance of Solution-Focused Training Institutes (IASTI), członek Zarządu Polskiej Federacji Psychoterapii i Polskiej Rady Psychoterapii. W ramach wieloletniej współpracy z Radą ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA) oraz Radą ds. Rodziny przy Wojewodzie Łódzkim, współtworzył i realizował programy przeciwdziałania przemocy.

Współzałożyciel Centrum Terapii Krótkoterminowej w Łodzi.

Mariola Lelonkiewicz
Psychoterapeuta i superwizor psychoterapii, trener umiejętności psychologicznych.
Mariola Lelonkiewicz
Psychoterapeuta i superwizor psychoterapii, trener umiejętności psychologicznych.

Psychoterapeuta i superwizor psychoterapii, trener umiejętności psychologicznych. Certyfikowany trener i superwizor Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu (PTPSR), Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA), European Association of Psychotherapy (EAP), International Alliance of Solution-Focused Training Institutes (IASTI), Korzybski Institute International oraz Helsinki Brief Therapy Institute. Wyszkolona w systemie rekomendacji trenerskich Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Prowadzi warsztaty szkoleniowe, treningi umiejętności psychologicznych, a także superwizje zespołów i szkolenia w zakresie psychoterapii, ze szczególnym uwzględnieniem Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu BFST. Jest Ambasadorem Helsinki Brief Therapy Institute w zakresie metod „Dam Radę” i „Jestem z Ciebie Dumny”, przeznaczonych dla pedagogów i psychologów pracujących w oświacie.

Krótkoterminowej Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu BSFT nauczyła się bezpośrednio od twórców tego podejścia – Steve’a de Shazer’a i Insoo Kim Berg – i wspólnie z Jackiem Lelonkiewiczem sprowadziła te metodę do Polski. Ustawicznie weryfikuje swoją wiedzę i umiejętności w pracy terapeutycznej z pacjentem. Ponadto rozwija swoje kompetencje poprzez stałą współpracę z doświadczonymi praktykami z USA, Kanady i Europy Zachodniej. Prowadzi warsztaty i prezentuje swój dorobek na corocznych konferencjach Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu i European Brief Therapy Association.

Od 1998 roku współtworzy z Jackiem Lelonkiewiczem pierwszy w Polsce autorski program szkoleń w zakresie terapii skoncentrowanej na rozwiązaniu BSFT – Szkolenie ABC Terapii Krótkoterminowej BSFT. Obecnie Dyrektor Merytoryczna d/s szkoleń Centrum Terapii Krótkoterminowej, odpowiadający za programy szkoleniowe na wszystkich poziomach zaawansowania.

Współzałożycielka Centrum Terapii Krótkoterminowej w Łodzi.

Beata Bednarek
Psychoterapeuta, psychopedagog i trener umiejętności miękkich.
Beata Bednarek
Psychoterapeuta, psychopedagog i trener umiejętności miękkich.

Psychoterapeuta, psychopedagog i trener umiejętności miękkich. Certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu (PTPSR), terapeuta w zakresie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu BSFT i Ambasador Helsinki Brief Therapy Institute w zakresie metod „Dam Radę” i „Jestem z Ciebie Dumny”. Posiada tytuł specjalisty terapii pedagogicznej w obszarze pracy z dziećmi ze specyficznymi trudnościami w nauce. Pracuje w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu BSFT, wykorzystuje także elementy technik uważności.

W Centrum Terapii Krótkoterminowej w Łodzi prowadzi warsztaty w zakresie podwyższania umiejętności i kompetencji rodzicielskich, umacniania więzi z dzieckiem i wspierania w procesie wychowawczym w ramach programów „Dam Radę” i „Jestem z Ciebie Dumny”.

Aktywny członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu (PTPSR), prezentujący swoje doświadczenia praktyczne na corocznych konferencjach Towarzystwa.

Iwona Czerwoniuk
Pedagog, certyfikowany psychoterapeuta BSFT. Ambasador metody „Dam Radę” i „Jestem z Ciebie Dumny”.
Iwona Czerwoniuk
Pedagog, certyfikowany psychoterapeuta BSFT. Ambasador metody „Dam Radę” i „Jestem z Ciebie Dumny”.

Pedagog, certyfikowany psychoterapeuta BSFT. Ambasador metody „Dam Radę” i „Jestem z Ciebie Dumny”.

Ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe zdobywała w Stowarzyszeniu Promocji Zdrowia i Psychoterapii oraz Ośrodku Terapii Rodzin w Łodzi. W prywatnym gabinecie terapeutycznym prowadzi psychoterapię indywidualną dzieci i młodzieży oraz terapię rodzin.

W Centrum Terapii Krótkoterminowej w Łodzi prowadzi warsztaty rozwojowe dla różnych grup zawodowych, szkolenia w ramach Studium Profesjonalnej Psychoterapii i konsultacje szkoleniowe.

Członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu, prezenter na konferencjach naukowych.

Mariusz Wilk
Terapeuta krótkoterminowy, pedagog, specjalista w zakresie przemocy domowej.
Mariusz Wilk
Terapeuta krótkoterminowy, pedagog, specjalista w zakresie przemocy domowej.

Terapeuta krótkoterminowy, pedagog, specjalista w zakresie przemocy domowej.

Od wielu lat prowadzi szkolenia dotyczące interwencji kryzysowej i przeciwdziałania przemocy, warsztaty umiejętnego pomagania, konsultacje i superwizje dla streetworkerów, pracowników socjalnych i innych. Pracuje również w obszarach związanych z biznesem, prowadząc konsultacje indywidualne oraz szkolenia w zakresie rozwoju umiejętności komunikacyjnych, zarządzania stresem, budowania zespołu. Od 2010 kieruje Centrum Treningu Umiejętności Społecznych prowadzonym przez Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Gdańsku.

W Centrum Terapii Krótkoterminowej w Łodzi prowadzi treningi rozwojowe oraz interpersonalne w ramach Studium Profesjonalnej Psychoterapii.

Należy do Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu (PTPSR), prezenter konferencji naukowych Towarzystwa. Członek Gdańskiego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy. Współautor i autor poradników, podręczników i artykułów profesjonalnych (wydawanych m.in. przez wydawnictwa Wolters Kluwer i dr Joseph Raabe).

W zakresie szkoleń nawiązaliśmy współpracę ze znakomitymi szkoleniowcami i specjalistami
z Europy Zachodniej, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Izraela:
Marie Christine Cabie - Francja Brian Cade - Wielka Brytania Mellisa Darmody - Irlandia prof. Peter DeJong - USA Helene Dellucci - Francja Yvonne Dolan - USA dr Ben Furman - Finlandia Evan George - Wielka Brytania John Henden - Wielka Brytania Michael Hjerth - Szwecja dr Luc Isabeart - Belgia Chris Iveson - Wielka Brytania dr Frederike Jacobs - Wielka Brytania Aryeh Keshet-Baksht - Izrael dr Josee Lamarre - Kanada Brigitte Lavaoie - Kanada Geert Lefevere - Belgia dr Alaisdair Macdonald - Wielka Brytania Kerstin Mahlberg - Szwecja prof. Gale Miller - USA dr Scott Miller - USA Harry Norman - Wielka Brytania Plamen Panayotov - Bułgaria Harvey Ratner - Wielka Brytania prof. Wendel A. Ray - USA Janine Ross - Wielka Brytania Christina Saunders - Wielka Brytania dr Guy Shenan - Wielka Brytania Gudrun Sickinger - Niemcy dr Therese Steiner - Szwajcaria dr Peter Sundman - Finlandia dr Manfred Vogt - Niemcy John Wheeler - Wielka Brytania dr Ferdinand Wolf - Austria
z Polski:
dr Dominika Babińska Adam Haller Olga Haller dr Tomasz Głowik dr n. med. Ewa Murak-Kozanecka Marzenna Kucińska dr Joanna Łuczak Grażyna Płachcińska dr Leszek Putyński prof. Waldemar Świętochowski prof. Joanna Trzópek dr n. med. Piotr Wierzbiński prof. Piotr Glinkowski Danuta Suchecka-Zejden

Zakres szkoleń


 • Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniu BSFT
 • psychoterapia
 • praca z dziećmi i rodzicami/opiekunami
 • superwizje
 • umiejętności miękkie i budowanie zespołu

Kogo szkolimy?


Szkolimy profesjonalistów udzielających pomocy psychologicznej w różnych obszarach:
 • służba zdrowia
 • oświata
 • interwencja kryzysowa
 • pomoc społeczna
 • biznes

Szkolenia na zamówienie


Prowadzimy także szkolenia na zamówienie:
 • dla zespołów terapeutycznych
 • dla klientów biznesowych i instytucji